תוספות בנייה בירושלים - עליאן קבלן שיפוצים רשום

עבודות גבס הן כלי ואמצעי אהוב במיוחד על מעצבי פנים, הן בשל גמישות החומר ונוחות העבודה עמו, הן בשל מחירו הסביר של חומר הגלם והן בזכות עמידותו לאורך זמן. בעבר נחשב הגבס לחומר זול ולא איכותי ממנו מנהגו בעיקר לייצר מחיצות בחללים פנימיים, אלא שהיכרות עם החומר והתפתחות טכנולוגית הולידו את היכולת לייצר לוחות גבס בצפיפות גבוהה המתאפיינים בחוזקה ובעמידות לאורך זמן.

באמצעות עבודות גבס ניתן להעניק מראה יוקרתי ומעוצב לכל חלל כאשר האפשרויות הן רבות ומגוונות: הנמכת תקרה, יצירת חיפויים, הסתרת גופי תיאורה, בניית מזנונים, עיצוב מסגרות לתמונות ולמסכים, ספריות ומדפים בנויים ועוד מבחר רב של אפשרויות כיד הדמיון הטובה. קבלנים כיום נוהגים לשלב מעצב בגבס כבר בשלב הבניה, על מנת להסתיר מזגנים וכבלים, ליצור נישות ייחודיות, חיפויים וכדומה.

על מנת להתאים עבודות גבס איכותיות לעיצוב הבית יש צורך באיש מקצוע המשלב שני היבטים עיקריים: מעוף ויצירתיות לצד מקצועיות והיכרות בעבודה עם החומר. הגבס אינו מוצר מדף ומצריך תכנון וראיה של החלל והתאמה של העיצוב אליו. עיצובים בגבס מאפשרים יצירתיות אינסופית ובחירה במעצב בגבס בעל מעוף תביא לחשיבה מחדש בכל עבודה על הלקוח, החלל העומד לרשותו והאפשרויות העיצוביות הטמונות בו. המקצועיות נדרשת כמובן על מנת להבטיח הוצאה לפועל של העיצוב המתוכנן על הצד הטוב ביותר. בחירה בקורות גבס בגדלים ובעובי הנכון, חיתוך מדויק ונקי, חיבורים נקיים ששומרים על שלמות הקורות מחד גיסא ומחוזקים היטב מאידך גיסא, גמורים מושלמים בסיום העבודה, כל אלה הם תוצרים של למידה לצד ניסיון וביכולתם לעשות את ההבדל בין עבודה באיכות בינונית לעיצוב עוצר נשימה.

עבודות גבס מעבר לתרומתן לעיצוב הבית, משולבות עם קו עיצובי נקי מאוד, וביכולן גם לתת מענה לצרכים פונקציונאליים רבים. חדרי ארונות החליפו את ארונות העץ הכבדים הנמכרים ברשתות הגדולות במדפי גבס עמידים בעיצוב אישי, חללים מנוצלים לסגירה לצרכי אחסון וספריות בחדרי הילדים פינו את מקומן לספריות בנויות מגבס יצוק. כבר בשלב התכנון חשוב להגדיר את מטרתה של היצירה, על מנת להתאים הן מבחינה ויזואלית והן מבחינת היכולת הפונקציונאלית. מדפים המיועדים לבגדים יהיו מטבע הדברים קלים יותר ממדפים המיועדים לספרים שכבר בתכנונם יש להביא בחשבון את עומס המשקל הצפוי עליהם, ועבודת גבס לחדר האמבטיה תתבצע באמצעות מעטפת ומיגון מפני רטיבות בניגוד למזנון הסלון שאינו זקוק לכך.

אופק שיפוצים משלב בין עיצוב פנים בראיה חדשנית ויצירתית לניסיון מקצועי רב ואיכות מוקפדת, גם בתחום עבודות הגבס. בעסק משפחתי בעל שנים ארוכות של ניסיון מעשי, מעניקים שירות מעולה ועשייה איכותית מתכנון העבודה ועד אחרון הברגים, במטרה להעניק ללקוח את בית חלומותיו, תוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים ביותר. העבודה כולה מתבצעת בקשר וקשב ללקוח ולצרכיו, תוך הובלה ועשייה של אנשי מקצוע מהטובים בתחומם.